Chytrá televize
Základem pro to, abyste mohli využívat nabídky moderního vysílání, streamovací kanály nebo přehrávání pořadů přes internet, je pořízení si chytré televize. Neplatí přitom, že všechny prodávané televize jsou už „chytré“, takže před koupí se ujistěte, že vámi vybraný model bude zvládat připojení k internetu a umožní vám sledování streamovacích platforem, plus bude schopen komunikovat s různými aplikacemi. Taková chytrá televize už dnes navíc není předražená – seženete ji ve velmi slušné velikosti (respektive úhlopříčce) i za cenu okolo 10 000 korun.
Streamovací platformy
To, co dnes většinu diváků zajímá, jsou streamovací platformy. Ať už je pro vás číslem jedna Netflix, HBO Max, Disney+, Amazon nebo další (třeba i české), můžete si je stáhnout jakožto aplikaci na svou chytrou televizi, založit si u dané streamovací společnosti uživatelský účet a výměnou za pravidelný měsíční poplatek sledovat nepřetržitý a nepřeberný proud filmů, seriálů, dokumentů, pohádek, pořadů a dalšího obsahu. A pokud si to budete přát, můžete si nainstalovat třeba všechny dostupné streamovací platformy – počet není nijak omezen.
Apple TV
Velmi často se hovoří o takzvané Apple TV. Znalejšímu divákovi jistě už s předstihem dojde, že jde o produkt společnosti Apple. Můžete si aplikaci Apple TV stáhnout přímo na svou chytrou televizi a bude fungovat podobně jako ostatní již zmíněné platformy. Případně ji můžete sledovat online, přes konzoli nebo přes vhodné zařízení Apple, pokud nějaké vlastníte (například Mac, iPad, iPhone a další). K zakoupenému zařízení od Apple je navíc tahle platforma na vyzkoušení na 3 měsíce zdarma, pak už je za měsíční poplatek. A nabízí nejen starší pořady, ale i vlastní produkci.
Google TV
Přímou konkurencí k Apple TV je Google TV. Dříve nesla název Android TV, ale nedávno ji Google aktualizoval a změnil její jméno. Základním principem této aplikace pro televize je , že po jejím nainstalování můžete sledovat běžné televizní vysílání, ale můžete si přes svůj Google účet stahovat i různé aplikace, které používáte přímo v televizi.
Problém byl v tom, že řada uživatelů takové aplikace v televizi nepotřebovala a chtěli je mít u sebe, na telefonu. Proměna v Google TV v roce 2021 zajišťuje, že možnosti jsou nyní mnohem širší, obsah je personalizovaný a jsou využívány podobné mechanismy jako při vyhledávání přes Google. Používání Google TV se přitom nijak nevylučuje s využíváním dalších platforem pro sledování obsahu.
Přečtěte si také Televize do dětského pokoje – kdy a jakou? nebo Jaká velikost televizoru je pro váš pokoj ta nejlepší?